fbpx

Branş Derslerimiz

Orff-Schulwerk Yaklaşımı ile Müzik Atölyesi

Etkinliklerimizde esas aldığımız Elementer müzik ve hareket eğitimi ile müziğe bir giriş yolu arayan çocukların müzik ve dansla ilgili çeşitli temel deneyimler edinmelerini hedeflemekteyiz. Uygulamalarımız ile çocukların müzik, konuşma ve dansı kendilerini ifade etme aracı olarak kullanmalarını desteklemekteyiz. Orff-Schlwerk temelinde ritim hareket ve konuşma olan, insanların içinden geldiği gibi müzik yapıp dans etmesine, doğaçlama yapmasına olanak tanıyan, insana bütün sanatsal olanları kombine ederek öğrenme, keşfetme, deneme ve yaratma ortamı sunan bir eğitim yaklaşımıdır.

Previous slide
Next slide

Temel Jimnastik

Cogito’da bütüncül gelişimsel yaklaşımın önemli bir parçası olarak, çocuklarımızın fiziksel gelişimlerini desteklemeyi, bedenleri ile sağlıklı bir ilişki kurmalarını ve bunu öğretici ve keyifli yöntemlerle yapmayı önemsiyoruz. Haftanın 2 günü alanında uzman jimnastik öğretmenimiz eşliğinde yapılan jimnastik branş etkinliklerimiz okulumuzun spor salonunda ve açık havada gerçekleşmektedir. Öğrencilerin kaba motor becerileri ve büyük kas gelişimlerini desteklemeyi hedeflediğimiz derslerimiz yaş gelişimine göre planlanmakta ve uygulanmaktadır.
Erken yaşta edinilen alışkanlıkların kalıcı hale geldiğinin bilinciyle; sağlıklı ruhsal ve fiziksel yaşamın bir parçası olarak spor, hareket ve beden farklındalığını çocuklarımıza kazandırmayı amaçlıyoruz.
Koordinasyon, hız, denge, esneklik, dikkat ve konsantrasyon becerilerinin çeşitli ekipman ve aletlerle geliştirildiği jimnastik etkinliklerimiz ısınma egzersizleri, parkur ve istasyon çalışmaları, farklı spor dallarına dair farkındalık ve hareketli/müzikli grup oyunları gibi farklı aktiviteleri kapsamaktadır.

Previous slide
Next slide

Bale ve Modern Dans