fbpx

Farkımız

Previous slide
Next slide

Eğitime Bütünsel Yaklaşımımız

Eğitim Programımız “High/Scope Eğitim Yaklaşımı” temel alınarak ve çocukların bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak oluşturulmaktadır. Amacımız, öğrencilerimizin farklı alanlardaki gelişim ihtiyaçlarını karşılayabilecek deneyimleri kazanabilmeleri ve her yönden gelişebilmeleridir. Programımız dahilinde sınıflarda ve okul bahçelerinde uygulanan tüm çalışmalar; bilişsel alan, sosyal-duygusal alan, dil alanı, öz bakım alanı, büyük kas ve küçük kas becerilerini kapsayan psikomotor alan gelişimlerini desteklemektedir.

Previous slide
Next slide

Çift Dilli Eğitim

Sınıfımızda partnerli sistemde günlük akışı sürdüren biri okul öncesi biri İngilizce bölümü mezunu iki sınıf öğretmeni bulunur.

Previous slide
Next slide

Eko Okullar Programı

KULLAN, BİRİKTİR, DÖNÜŞTÜR; BUGÜNÜ GELECEĞE DÖNÜŞTÜR!

Eko okullar programı; Öğrencilerimize Çevre Bilinci, Çevre Yönetimi ve Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi vermek için uyguladığımız bir programdır. Program, Öğrencilerin çevresel konulara olan ilgisini hem sınıf çalışmalarıyla hem de toplumsal etkinliklerle artırmayı amaçlar.

 

Uzman Psikolog Eşliğinde Takip ve Değerlendirme

Her öğrenci bir bireydir ve her birey bireysel birçok farklı özelliğe sahiptir. Öğrencilerimizin gelişim alanlarındaki ilerleme seyirlerini adım adım takip etmekte olan uzman psikolog bulunur. Bireysel olarak yaptıkları takip ile birlikte, öğrencilerimizin gelişim süreçlerini değerlendirmekte ve ebeveynlere bu konuda rehberlik etmektedirler.

Previous slide
Next slide

Şehir Hayatının İçinde Doğal Yaşam

Belki de şehirde yaşayan yetişkinler olarak çocuklarımız için en çok istediğimiz şeylerden biri, bahçelerde-parklarda güvenle oynamaları, betonla değil doğa ile iç içe olmaları, hayvanlarla zaman geçirmeleri. Bizler de bu hayal ile yola çıkıp öğrencilerimiz için rahatça oynayabilecekleri doğal yaşam alanı yarattık. Bahçelerimizde bulunan hayvanlarımız ile da bu alanı doldurduk.

Previous slide
Next slide

Doğal Beslenme - Sağlıklı Bir Gelecek

Okulumuzda kullanmış olduğumuz tüm gıdalar doğaldır. Menülerimiz mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerden oluşmaktadır. Şeker, tavuk, balık menülerimizde yer almamaktadır. Kullanmış olduğumuz yumurtalar organik sertifikalı olup şahsım tarafından besin ögesi analizlerine kadar yapılmıştır. Okulumuzda sunduğumuz yemek hizmetleri ile öğrencilerimizin sağlıklı beslene alışkanlığı kazanmaları desteklenmektedir.