fbpx

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Okulumuz Okul Öncesi Öğretmenliği Mezunu Dilek Kırmızıtaş ve Psikolog Burak Baduroğlu tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Okulumuzda eğitim programımız ‘’Highscope Eğitim Yaklaşımı’’ temel alınarak oluşturulmaktadır. Eğitimde High Scope Yaklaşımı ile ilgili periyodik olarak alanında uzman eğitimcilerden ekip olarak eğitim almaktayız. 

Sınıflarımızda Partnerli sistemle günlük akışı uygulayan biri okul öncesi biri İngilizce bölümü mezunu iki sınıf öğretmeni bulunmaktadır. Bütünsel eğitime odaklanan programımız Türkçe-İngilizce paralel ilerlemektedir. 

Temel hedeflerimizden biri çocuklarımızı gözlemleyerek onların gelişim özelliklerine ve ihtiyaçlarına yönelik program oluşturmaktır. Kurum olarak biliyoruz ki; çocuklarımızın gelişiminde olumlu ilerlemek için okul ve aile birliği çok önemlidir.

Bu kapsamda uzman psikoloğumuz düzenli olarak çocuklarımızın okul sürecini gözlemlemekte, gelişimlerini takip etmekte ve konuyla ilgili ailelere geri bildirimde bulunmaktadır.

Okulumuz

Şişli Esentepe bölgesinde 4 katlı müstakil binamızın iç ve dış cephedeki tüm alanları öğrencilerimizin yaş gruplarına uygun olarak tasarlanmıştır.

Villamızın içerisinde; High-Scope Eğitim Yaklaşımına uygun olarak tasarlanmış çalışma sınıfları, atölye alanları, yemek odası, uyku odası bulunmaktadır.

Okul dış cephemizde; öğrencilerimize şehir hayatının içinde doğal yaşam sunduğumuz ve içerisinde kaplumbağa, tavuk, horoz ve köpeğimizin bulunduğu iki farklı okul bahçemiz bulunmaktadır. Okulumuzun ön tarafında ise içerisinde toplantılar, aile eğitimleri düzenlediğimiz, jimnastik, drama ve müzik uygulamaları gerçekleştirdiğimiz bir çok amaçlı salonumuz vardır.

Okullarımızın dekorasyonunda ahşap, kütük vb. doğal malzemeler kullanılmıştır.

0
YILLIK TECRÜBE
0
KİŞİLİK DENEYİMLİ KADRO
0
DİLLİ EĞİTİM
0
'İN ÜZERİNDE MEZUN ÖĞRENCİ

Okulumuzu 360° sanal olarak gezebilirsiniz

Okulumuzdan Kareler

Bizden Haberler